Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Land Rover го обнови Freelander 2 - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Land Rover го обнови Freelander 2
29.08.2012

Премиерата на модернизираната верзија на Freelander 2, Land Rover ја најави за салонот во Москва, но одлучи да ги открие првите фотографии и детали пред најавената официјална премиера.

land-rover-freelander-2-1-2012-1

Новините кај Freelander 2 се незначителни. Дизајнерите му поклониле нова оптика на предните светла кои сега имаат и светлечки диоди за возење дење, а мал рестајлинг доживеала и предната маска и браник.

Во Land Rover одлучиле дури и верзијата со основно ниво на опременост да носи леснометални бандажи од 17 инчи, а како дополнителен украс за кого се доплаќа доаѓаат трите нови бои наречени: Aintree Green, Havana и Mauritius Blue.

Најголемата новина се сокрива под хауба. Таму Land Rover го сместува турбо бензинецот Si4 познат од Evoque кој од 2.0 литри извлекува 240 КС и 340 Nm. Перформанси доволно добри за да го испратат во пензија 3.2 литарскиот V6.

Обновениот Freelander 2 добива и нов мултимедијален систем Say What You See преку кого се управува со навигацијата, клима уредот, телефонот, аудиото и видеото. Кон него се приклучува и аудио системот на Meridian.

Зависно од нивото на опрема или од желбите на сопственикот аудиото на Meridian може да има моќност од 380 или 825 вати, а клима уредот се програмира така да знае една седмица порано каква да биде температурата во автомобилот.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat