Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Land Rover ќе има спортско оддeление - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Land Rover ќе има спортско оддeление
08.11.2011

Одговорните во Land Rover се свесни дека на компанијата и недостасуваат жешки модели напумпани со многу коњски сили и со луто дотерана каросерија кои ќе го подигнуваат имиџот на марката.

range-rover-evoque-lr-1-2011-1

Затоа според главниот бренд- менаџер на Land Rover, Џон Едвардс одлучено е да се формира посебно спортско одделение кое ќе се бави со тјунинг на теренците на марката.

Едвардс наведува дека моделите што ќе излегуваат од спортското одделение ќе се нудат како посебна марка како што е на пример Jaguar R од каде излегуваат чистокравни спортисти.

Како ќе се нарекува спортската марка на Land Rover сеуште не се знае бидејќи одлуката за такво нешто треба да мине низ повеќе филтри додека стане официјална и да се воведе во програмата на компанијата.

Сеуште не се знае дали ова важи само за Land Rover, или се однесува и на Range Rover, бидејќи луксузната марка веќе има свој спортски модел тоа е Range Rover Sport, а воедно се најавува и спортска изведба на Evoque.

Се претпоставува дека спортистот на Evoque под хауба ќе пакува околу 300 КС, но Едвардс сеуште молчи за овој проект. Сепак, најави дека Evoque е нов модел на пазарот и дека неговиот развој претстои и отвора многу можности за доработка.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat