Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Lincoln влегува во нов сегмент - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Lincoln влегува во нов сегмент
20.09.2012

Луксузната марка на Ford, Lincoln се впушта во, за неа, нов сегмент и најавува дека на претстојниот салон во Лос Анѓелес ќе го прикаже првиот автомобил на марката кој припаѓа на компактна класа.

lincoln-concept-c-1-2012-1

Прецизни информации за првиот компакт на Lincoln нема, но се претпоставува дека моделот во многу нешта ќе наликува на концептот Linkoln Concept C, на фотографијата, претставен во 2009 година.

Според еден од одговорните во Lincoln, Тимоти Елиот, марката не сокривала дека има намера да влезе во овој пазарен сегмент, но било потребно време за да се создаде добар производ кој ќе одговара на стандардните на Lincoln.

Првичните очекувања беа дека компактот на Lincoln ќе биде поставен на основата на Ford Focus и ќе ја носи ознаката MKC не се остварија. Сега три години подоцна работите изгледаат поинаку.

Како ќе личи компактот на Lincoln сеуште не се знае, но се оечкува дека под хауба ќе го носи 1.6 литарскиот Ecoboost кој генерира 180 КС и е спарен со шест степен роботизиран менувач со две спојки PowerShift.

Истата техника ја носеше и Concept C на кого треба да наликува серискиот модел.

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat