Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Лут Mitsubishi Mirage - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Лут Mitsubishi Mirage
13.06.2012

Наследникот на Colt кого Mitsubishi наскоро планира да го испрати на пазарите во развиените земји во духот на традицијата на марката би требало да има и своја лута верзија која ќе ја носи наставката Evo.

mitsubishi-mirage-1-2012-1

Mirage Evo како што ќе се вика новиот лут Colt, под хауба ќе пакува бензинец со три цилиндри и турбо натполнење кој од 1.5 литри ќе истискува 150 КС кои ќе го автомобилот од 900 kg ќе го претворат во вистинска ракета.

За да можат релативно многуте коњски сили да се држат под контрола во лесната каросерија Mirage Evo ќе добие комплетно ревидирано подвозје, помоќни сопирачки и аеродинамички додатоци кои ќе го држат притиснат на асфалт.

Највпечатлив визуелен детал на Mirage Evo ќе биде отворот на хауба преку кого ќе се разладува интеркулерот и воедно ќе кажува дека работите тука стануваат сериозни.

Кога точно Mirage Evo ќе се појави на пазарот сеуште точно не се знае, но од Mitsubishi не исклучуваат дека тоа би можело да се случи в година.   
 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat