Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Мелем за на тежок терен - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Мелем за на тежок терен
13.09.2012

Тврдокорниот теренец на Nissan, легендарниот Patrol, тргнува да го освојува светот од Австралија каде беше организирана првата практична презентација на моделската изведба за следната година.

nissan-patrol-1-2012-1

Nissan го претстави новиот Patrol со моторна понуда за австралискиот пазар што значи дека под хауба работи бензинецот V8 од масивни 5.6 литари способен да испорача 405 КС и максимален вртежен момент од 560 Nm.

Силината преку седум степениот автоматски менувач се пренесува кон сите четири тркала преку системот на Nissan All Mode 4x4 кој обезбедува одлична тракција на секаков терен и може да влече приколка до 3,5 тона.

Просечната потрошувачка од 14,5 l/100 km на овој колос не е ниска, ниту пак во Nissan сакаат да ја сокријат. Но, ова е прифатлива бројка за олкав колос и затоа Nissan го нуди само на одреден број на пазари.

Тука влегуваат уште САД и Блискиот Исток каде горивото сеуште има прифатлива цена. Покрај издржливата техника Patrol e наполнет со високо ниво на опрема која тврдокорниот теренец го претвора во луксузна лимузина.

Соодветно на тоа оди и цената која во Австралија почнува од 85.000 австралиски долари.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat