Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Mercedes А Класа чини од 22.950 евра - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Mercedes А Класа чини од 22.950 евра
05.09.2012

Испораките на новата Mercedes А Класа почнуваат на 15-ти септември. Моделот за кого веќе се направени преку 40.000 нарачки е достапен и во Македонија по цена од 22.950 евра.

mercedes-a-klasa-1-2012-3

Факт е дека со новата А Класа, Мercedes отвора ново поглавје меѓу компактите како со нејзиниот привлечен и динамичен дизајн така и со високата технологија која е вградена во моделот.

Дека допадливоста доаѓа на прво место говори изборот за автомобил со најдопадлив дизајн на реномираниот германски магазин Auto Bild чии читатели најголем број од своите гласови ги дадоа токму на Mercedes А Класа.

При изборот на својот автомобил купувачите ќе можат да се одлучат за една од линиите Urban, Style и AMG Sport и со нив еден од трите дизајнерски пакети Night, Exclusive и AMG Exclusive.

Секој од нив одговара на поединечниот вкус на купувчот кој ако сака дополнително може да го персонализира својот нов миленик на четири тркала со вистинското богатство од дополнителна опрема.

Како што наведовме ценовниот старт на Mercedes А Класа кај нас е од 22.950 евра. Оваа цена се однесува на моделот 180 BE со бензинец од 1.6 литри и 122 КС.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat