Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Mercedes CLA уловен на Исланд - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Mercedes CLA уловен на Исланд
17.09.2012

На далечниот Север на Eвропскиот континент каде влегува и островот Исланд на неговата најсеверна точка каде се наоѓа градот Грендавик ловците на автомобили го уловија Mercedes CLA како тестира.

mercedes-cla-test-1-2012-1

Автомобилот е фотографиран без трошка камуфлажа бидејќи инженерите не очекувале дека некој папарацо ќе се најде на едно толку оддалечено место. Но, сепак згрешиле во своите претпоставки.

Според ловците купето со четири врати го носи беџот на AMG што значи дека под хауба мрмори 2.0 литраскиот турбо бензинец кој моќните 335 КС ги испраќа со сите тркала преку седум степениот роботизиран менувач со две спојки.

Автомобилот е опремен со панорамски кров, дифузор, затемнети стакла и бушени вентилирачки дискови. Mercedes CLA во должина мери 4,6 метри и има идентично меѓуоскино растојание како хечбекот А Класа.

Првичните информации за светската премиера беа дека таа најверојатно би се случила в година на есен на салонот во Франкфурт, но исто така не беше исклучен ниту салонот во Женева.

Сепак, најновата информација вели дека светската премиера на Mercedes CLA треба да се случи на салонот во Детроит во јануари.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat