Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Mercedes ја обновува Е Класа - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Mercedes ја обновува Е Класа
09.10.2012

Минаа три години од појавувањето на новата генерација на Mercedes Е Класа време доволно долго за да почнат подготовките за модернизирање на моделот којшто вака треба да личи подобро.

mercedes-e-klasa-maskirana-1-2012-1

Најголемата измена како што велат инсајдери на марката е здружувањето на предните светла. Така предните светла на обновената Е Класа ќе бидат спакувани под една проѕирна купола.

Тие сепак ќе бидат раздвоени, но со ленти од светлечки диоди. Заедно со предните светла измени ќе претрпи и браникот со маската, но исто така и задните светла. Измените нема да бидат само визуелни.

mercedes-e-klasa-predno-svetlo-1-2012-1

Се зборува за нови мотори кои потекнуваат од алијансата Renault-Nissan, а се спомнува и нивниот нов автоматски менувач со 9 степени на пренос. Основната изведба на Е Класа ќе ја задвижува 1.6 литарскиот турбо бензинец со 160 КС.

Обновената Е Класа треба да биде претставена во текот на следната година.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat