Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Mercedes S600 - први официјални фотоси - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Mercedes S600 - први официјални фотоси
13.01.2014

Mercedes на салонот во Детроит премиерно ќе го претстави врвот од семејството на знаменосецот на марката S Класа. Станува збор за моќникот S600 под чија науба ќе бревта големиот V12.

mercedes-s-600-1-2014-1

Она што за сега се знае з S600 e дека ќе има поголемо меѓуоскино растојание и дека во соновната понуда ќе влезат системите како што се Magic Body Control и Collision Prevention Assist Plus.

Внатре пак ќе биде поставен специјален проекциски дисплеј. Моќниот V12 има зафатнина од 6.0 литри кои испорачуваат 530 КС меѓу 4.900 и 5.300 врт/мин, додека максималниот вртежен момент нуди камионски 800 Nm.

Тие влечат констатно меѓу 1.900 и 4.000 врт/мин овозможувајќи му на колосот да спринтува од место до 100 km/h за 4,6 секунди и да вози со ограничени максимални 250 km/h.

Погонот е на задна оска преку седум степениот автоматик 7G Tronic Plus кој се грижи просечната потрошувачка да се задржи во рамките на 11,3 l/100 km. Останатите детали како и цената се очекуваат по премиерата.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat