Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Mercedes SLC ќе се перчи со 585 КС - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Mercedes SLC ќе се перчи со 585 КС
03.06.2013

Новиот спортски модел на Mercedes кој ќе ја носи ознаката SLC и ќе претставува подостапна варијанта на тркач од ергелата на трикраката ѕвезда, од актуелниот ултимативен беснотилак SLS AMG.

mercedes-sls-slc-najava-1-2013-1

Идејата на Mercedes е со SLC на глобалниот пазар да му конкурира на Porsche 911 и затоа ќе го постави на поевтина платформа од алуминиум која ќе се произведува сериски, а не рачно како кај SLS AMG.

Гласините дека SLC на пазарот ќе го замени SLS AMG сеуште не се потврдени. Но, затоа се дознава дека под хауба ќе работи 4.0 литарски V8 со два турбо полначи кој ќе биде понуден со три различни модификации.

Во основаната варијанта на SLC ќе истискува 485 КС, во верзијата SLC S ќе биде навиен на 550 КС, а најбесната изведба на SLC, Black Series ќе се перчи со масивни 585 коњски сили.

Развојот на моделот е во тек, а на пазарот би се појавил дури во 2016 година со почетна цена од околу 110.000 евра, што значи дека ќе биде поскап од основниот Porsche 911 за околу 20.000 евра.   

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat