Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Mercedes SLC тестира - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Mercedes SLC тестира
25.06.2013

Се појави Mercedes SLC. Наследник на SLS AMG и конкурент на Porsche 911. Оваа поевтина, но подеднакво бесна изведба на спортистот на Mercedes веќе тестира во околина на Штудгарт.

mercedes-slc-maskiran-1-2013-1

Покрај пониската цена SLC ќе биде и значително покомпактен од моделот што го наследува. Според информациите развојот е во напредна фаза, а моделот ја носи кодната ознака С190.

Моторот ќе биде поставен напред, а погонот е назад. Сеуште не се знае дали може да се очекува и изведба со погон на четири тркала како кај Porsche 911, но затоа има првични информации за моторната понуда.

Основната верзија под хауба треба да пакува 3.0 литарски битурбо V6 со 377 КС. Останатите изведби, како што пишувавме, ќе носат 4.0 литарски V8 битурбо со 485 и 550 КС, додека ултимативниот Black Series ќе пакува масивни 585 КС.

Сите мотори ќе бидат спарени со седум степен автоматик. Има најава и за цените. Основниот модел би чинел од 109.000 евра, додека за моќникот со 550 КС ќе треба да се издовјат 145.000 евра.

 

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat