Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Mercedes SLS AMG со четири врати - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Mercedes SLS AMG со четири врати
24.02.2012

Суперспортскиот автомобил на Mercedes, SLS AMG, или новото галебово крило, во иднина треба да го видиме и во необична изведба за еден спорист со четири врати и четири места за седење.

mercedes-sls-cetiri-vrati-1-2012-1

Идејата што стои зад еден ваков проект е на пазарот да им се конкурира на модели како Aston Martin Rapide и Porsche Panamera Turbo, a начинот на којшто треба да се оствари е невообичаен.

Имено првите скици за новиот SLS со четири врати испратени до бирото за патенти на Германија откриваат дека предните врати како и кај купето ќе се отвораат нагоре, галебови крилја, а задните врати ќе се отвораат обратно.

Од Mercedes сеуште не кажуваат ништо за проектот, но извесно е дека еден таков модел би можел да се појави на пазарот. Техниката би била превземена од купето, а можна е и електрична верзија исто така претставена кај купето.

За сега остануваат само скиците и што ќе се случува понатаму знаат само одговорните во Штудгарт.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat