Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Mitsubishi Evo нишани кон Nissan GT-R - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Mitsubishi Evo нишани кон Nissan GT-R
23.07.2013

Новата генерација на Mitsubishi Evo нема да се потпира на основата на Lancer туку ќе биде сосема нов автомобил кој ќе користи хибриден погон и со преку 500 КС ќе нишани кон Nissan GT-R.

mitsubishi-concept-ra-1-2013-1

Спортската икона на Mitsubishi, Evo, ќе го користи хибридниот погон кој веќе работи во Outlander PHEV. Секако со низа модификации кои ќе му овозможат да ја достигне саканата биковска моќност.

Со своите преку 500 КС новиот Evo влегува во сосема друг сегмент на јапонски супер спортисти каде во моментот владее Nissan со неговиот GT-R, но со нетрпение се очекува во игра да влезе и Toyota со нова генерација на Supra.

Ликот на новиот Evo треба да е инспириран од студијата Concept-RA прикажана во галеријата, а соодветно на неа ќе биде и погонот на четири тркала, електромоторот и пакетот литиум-јоснки батерии. Меѓутоа моќниот дизел ќе биде заменет со бензинец.

Evo ќе вози и само на батерии до растојанија од 60 до 70 километри. Премиерата треба да се случи за неколку години од сега, а во меѓувреме се очекуваат нови информации за иконата која ја красат трите дијаманти.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat