Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Mitsubishi го открива Outlander - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Mitsubishi го открива Outlander
10.02.2012

Mitsubishi ја објави првата официјална фотографија од новата генерација на Outlander којшто светската премиера ќе ја доживее следниот месец на салонот на автомобили во Женева.

mitsubishi-outlander-official-1-2012-1

Новиот Outlander премиерно го претставува и модерниот дизајнерски јазик на Mitsubishi кој продолжува и во кабината и ја одликува со висококвалитетни материјали, поголем комфор, подобра ергономија и побогата опрема.

На пазарот во Европа Оutlander ќе носи два мотори 2.0 литарски бензинец MIVEC и дизел 2.2 MIVEC Clean Diesel. Станува збор за модернизирани мотори кои имаат значително пониска потрошувачка и емисија на јаглероден диоксид.

И двата се спарени со нов шест степен менувач и систем Auto Stop&Go. Во понуда ќе биде и новоразвиен шест степен автоматик. Вртежниот момент се пренесува на предни или на сите четири тркала зависно од изведбата.

Понатаму ќе пристигне и plug-in хибридната верзија на Outlander која ќе го носи погонот на концептот Px-MiEV со бензинец и два електромотори на задна оска кои обезбедуваат погон на четири тркала и автономија од 800 километри.

Интересно стартот на продажбата е закажан за почеток на летото и тоа само на пазарот во Русија. Кон крајот на летото, или на почеток на есента ќе го добијат и останатите пазари во Европа, САД и Јапонија.

Цените сеуште се непознаница.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat