Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Mitsubishi го враќа Eclipse - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Mitsubishi го враќа Eclipse
07.10.2011

После повеќе години минати во мирување јапонските спортски автомобили полека испливуваат и се враќаат на сцена покажувајќи го врвот на технологијата со која располагаат јапонските марки.

mitsubishi-3000-gt-1-2011-1

Прв после долгиот молк мразот го скрши Nissan со новата генерација на GT-R, а наследници најавуваат и Honda со новата генерација на NSX и Toyota со новата генерација на Supra. Останува уште Mitsubishi.

Мitsubishi полека се подготвува да испрати на пазарот достоен конкурент, но најверојатно не во наведениот сегмент, туку во класа подолу. Најверојатно нема да оживе прославениот тркач 3000 GT - на фотографијата, туку помалиот Eclipse.

Од Mitsubishi наведуваат дека интересот за јапонските спортски автомобили полека расте и дека кулминацијата ќе се случи откако ќе стартува продажбата на близнаците Toyota FT-86 и Subaru BRZ.

Во ова класа на евтини спортисти Mitsubishi гледа најголем прием меѓу купувачите, додека моќните суперспортисти настапуваат со повеќе технологија, повеќе коњски сили и заедно со тоа и повисока цена.

Сеуште нема прецизна информација кога новата генерација на Eclipse ќе се појави пред јавноста. Mitsubishi сеуште молчи за деталите, но наскоро се очекуваат повеќе информации.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat