Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Mitsubishi го враќа во игра седанот Diamаnte
26.09.2011

Од в година знаменосецот на Infinity, седанот М, ќе се нуди за почеток само на пазарот во Јапонија и со беџот на Mitsubishi, ова е дел од планот за проширување на соработката меѓу Nissan и Mitsubishi.

infinity-m-1-2011-1

Имено на Mitsubishi му треба наследник кој ќе го замени поранешниот знаменосец на марката Diamante чие производство сопре во 2005 година заедно со втората генерација на моделот.

Договорот за производство на Infinity M под знакот на Mitsubishi веќе е потпишан, но не се знае дали моделот ќе носи значителни дизајнерски измени за да го задржи имиџот на марката, или пак, тие ќе бидат незначителни.

Mitsubishi исто така не наведува дали моделот ќе го нуди и надвор од Јапонија и дали ќе ги носи моторите на Infinity и на Nissan, или пак, ќе се прилагодуваат постоечките мотори на Mitsubishi.

mitsubishi-diamante-2001-1-2011-1

Mitsubishi Diamante од 2001 година

Како и да е Mitsubishi веќе има искуство во производство на модели на Nissan, бидејќи под свое лого на пазарот во Јапонија го продава комбито NV200 Vanette, воедно во фабриката на Mitsubishi во Тајланд се произведува Nissan Navara.

Станува јасно дека соработката меѓу Nissan и Mitsubishi се зацврстува, доказ се и преговорите за производството на малото електрично комби Mitsubishi Minicab-MiEV кое треба да се продава под беџот на Nissan.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat