Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Mitsubishi најавува нова генерација - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Mitsubishi најавува нова генерација
20.01.2012

На салонот во Женева, Mitsubishi ќе претстави нов автомобил којшто ќе биде предвесник на новата глобална политика на марката и со него започнува нова ера за јапонскиот производител.

mitubishi-nov-model-1-2012-1

Од Mitsubishi не откриваат многу. Делумно откриената фотографија е поткрепена со куса најава која гласи:

„На автомобилскиот салон во Женева светот ќе ја види премиерата на стратегиски и иновативен пермиум автомобил чие производство ќе стартува подоцна во текот на 2012 година. Тој автомобил ќе го одбележи стартот на нова генерација на глобални продукти на Mitsubishi, како и на новата дизајнерска филозофија на марката.”

Целта е јасна да се создаде нова гама на автомобили, кросовери и SUV кои со дизајнот ќе му се допаднат на глобалниот пазар и воедно ќе бидат еколошки со акцент на хибридна технологија и електрика.  

Прикажаната фотографија ја открива само муцката на новиот модел на Mitsubishi заради што неможе точно да се заклучи дали станува збор за автомобил, или пак, за кросовер или SUV.

Се претпоставува дека станува збор за наследникот на Outlander, но што навистина се сокрива зад муцката на фотографијата останува да видиме во Женева.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat