Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Mitsubishi со три концепти во Токио - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Mitsubishi со три концепти во Токио
10.10.2013

Mitsubishi премиерно ќе претстави три концепти на годинешниот салон во Токио и со нив го најавува новиот дизајерски јазик на марката кој ќе биде карактеристичен за сите модели на марката.

mitsubishi-koncept-tokio-1-2013-1

Секој од концептите во себе ја инкорпорира новата технологија на Mitsubishi наречена @earth TECHNOLOGY која вклучува важни елементи како одговорност кон животната средина, задоволство при возење, издржливост и безбедност.

Првиот концепт е Mitsubishi Concept GC-PHEV. Најава за новата генерација на SUV кои ќе го користат plug-in хибридниот систем на Mitsubishi, PHEV и системот S-AWC (Super All Wheel Control) кој овозможува врвно управување и стабилност на секаков терен.

Ова возило ќе располага со најновите системи за безбедност и електронско поврзување.

Вториот концепт е Mitsubishi Concept XR-PHEV, основа за новата генерација на пикап, исто така опремен со системот PHEV систем кој значително ја намалува потрошувачката и се грижи за добробит на животната средина.

Третиот концепт е Mitsubishi Concept AR, нова генерација на MPV кое треба на возачите и патниците да им понуди многу просторност и удобност при патувањето.

Ова возило треба да користи мотор со мала зафатнина со турбо натполнење директно вбизгување на гориво.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat