Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Mitsubishi високо оценет во Германија
21.10.2013

По 40 години присуство во Европа, Mitsubishi и натаму ја одржува перцепцијата меѓу купувачите како квалитетна автомобилска марка за што сведочи и последното истражување на ADAC.

mitsubishi-space-star-adac-1-2013-1

Резултатот од најновото истражувањето на задоволство спроведено од германското здружение за помош на пат, ADAC, вели дека Mitsubishi бележи позизитвни оценки меѓу пребирливите германски купувачи.

Во истражувањето на ADAC, 20.000 сопственици на возила биле прашани да дадат проценка на својата автомобилска марка, во однос на самиот продукт, но и во донос на услугата што ја добиваат.

ADAC е најголемиот автомобилски клуб во Европа со над 18 милиони членови кои позитивно се искажале за вредноста на Mitsubishi кој според Квалитетот на сервис е трет на листа меѓу марките

Што се однесува до Перцепцијата на марката Mitsubishi e 11-ти на листата од вкупно 25 тестирани марки. Кога се работи за Задоволство од производот Mitsubishi ASX е рангиран на 8-мо место, веднаш зад европските премиум модели.

A, новиот Mitsubishi Space Star е избран за најдобра понуда на градско возило од магазинот „ADAC Motorwelt” заради ниската потрошувачка на гориво, како и заради други предности на возилото.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat