Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Многу ламарина за ниска цена - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Многу ламарина за ниска цена
17.10.2011

Наведеното мото ќе биде карактеристично за новиот модел на Skoda кој ќе го носи името Rapid. Имено Skoda повторно планира да спои голема каросерија со ниска производна цена.

skoda-rapid-najava-1-2011-1

Ова мото одлично функционираше кај првата генерација на Octavia и од Skoda сакаат да го повторат успехот. Новиот автомобил го носи името Rapid кое не е ново во историјата на Skoda.

Познавачите ќе се сетат на славните купеа Rapid поставени на основата на седанот Skoda 130/135 со мотор и погон назад. Тие во средина на осумдесетите беа познати и под името Porsche за сиромашни.

Концептот од новиот Rapid беше претставен во Франкфурт. Станува збор MissionL кој ќе се претвори во сериски автомобил со безмалку идентичен дизајн. Тој ќе биде позициониран меѓу Fabia и Оctavia според димензиите и цената.

За да се постигнат ниски трошоци заедно со ниска цена Skoda ќе примени проверен рецепт кој се оогледува кај Roomster. Имено кај него предната оска е од Fabia, додека задната оска е од првата генерација на Octavia.

Сличен концепт ќе се примени и кај Rapid. Инженерите на Skoda напред ќе постават оска од новиот Polo и Ibiza, додека задната оска ќе биде земена на заем од Roomster, односно од првата генерација на Octavia.

Така ќе се добие голема каросерија скроена според принципот на лифтбек, со лик на седан, но со голема петта врата под која ќе се сокрива огромен багажник. Секако цената ќе биде во рамки на постоечките компакти.

Skoda од Rapid очекува одличен настап на пазарот, а воедно ослободува простор за Оctavia да може да мине во повисок пазарен сегмент.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat