Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Многу варијанти од новиот Leon - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Многу варијанти од новиот Leon
12.11.2012

Seat најавува дека за разлика од до сега новата генерација на Leon ќе се произведува во повеќе каросериски изведби кои ќе ја рашират гамата толку што купувачите нема да можат да одлучат.

seat-leon-1-2012-3

Брзо по изведбата со пет врати со која почнува патешествието на новиот Leon ќе се појави и купе верзија со три врати која ќе ја носи ознаката SC. За Leon SC Seat најавува светската премиера на салонот во Женева.

Потоа на есен следната година на салонот во Франкфурт треба да се појави комби изведбата, а кон крајот на 2013 или на почетокот на 2014 година ќе се појави и лутата изведба Cupra и уште полутата Cupra R.

До крајот на 2014 година Seat ќе го пласира и првиот кросовер на Leon којшто ќе биде поставен на основата на VW Tiguan. Според потпретседателот на Seat, Матиас Рибе Leon ќе има најширока понуда што е предуслов за успех на моделот.

 

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat