Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
На пат се три модификации на Fiat 500 - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
На пат се три модификации на Fiat 500
15.08.2011

Fiat ги открива плановите за понатамошен развој на моделот 500 кој во следните неколку години на пазарот ќе се појави во продолжена верзија, во верзија со погон на четири тркала и како електромобил.

fiat-500-2-2011-2

Подолгата верзија на Fiat 500 ќе биде поставена на поголема платформа со цел да се обезбеди комфорен претстој на пет патници во кабината и доволно место за нивниот багаж. Со него Fiat ќе му конкурира на Mini Clubman.

Електричната верзија ќе биде втората по ред модификација на Fiat 500. Концептот од електричниот 500, 500 BЕV имавме прилика да го видиме минатата година на салонот во Детроит.

За него Маркионе истакна дека е нужно зло и неговото производство нема никаква економска оправданост бидејќи половина од цената од 32.000 долари колку што ќе чини во САД отпаѓа на литиум-јонските акумулатори кои ги испорачува SB LiMotive заедничка компанија на Samsung и Bosch.

Третата модификација на Fiat 500 ќе биде онаа со погон на четири тркала кој ќе биде превземен директно од новата генерација на Panda 4x4. Првата модификација ќе биде претставена во 2012 година.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat