Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Над 1200 посетители на седмиот Октоберфест - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Над 1200 посетители на седмиот Октоберфест
07.10.2013

Застапникот на BMW во Македонија, компанијата Маккар, на улица „Скупи“ во Скопје повторно беше домаќин на седмиот по ред DMWV Октоберфест Скопје 2013, чијшто генерален спонзор беше Маккар.

makkar-bmw-oktoberfest-1-2013-1

Овогодинешниот настан организиран од страна на Македонско-германското стопанско здружение и Претставништвото на унијата на германските го отворија Генералниот секретар на Македонско - Германското стопанско здружение, Маријан Малинов, и Амбасадорот на СР Германија во Македонјиа, г-ѓа Гудрун Штајинакер.

Гости од над 400 компании, но и претставници од дипломатскиот кор во Македонија, имаа можност да ја дегустираат големата понуда на баварски колбаси и кулинарски специјалитети, како и седум видови на германски пива, кои беа послужувани од угостителки облечени во автентични баварски носии.

Покрај традиционално облечените келнерки, посетителите можеа да си ги насладуваат очите и на BMW и MINI моделите на Маккар кои беа истакнати за оваа прилика. За атмосферата да биде целосна, македонскиот бенд „Деј оф“ приреди петчасовното шоу за присутните 1200 гости.

Македонско-Германското стопанско здружение и Претставништвото на Германското стопанство во Македонија, заедно со Маккар на крајот на вечерта ги поздравија сите присутни со желба за идна дружба го најавија следниот „Октоберфест“ во 2014 година.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat