Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Најавена премиерата на VW Up! - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Најавена премиерата на VW Up!
22.08.2011

Volkswagen за салонот на автомобили во Франкфурт ја најавува премиерата на сериската верзија на долго очекуваниот модел Up! и заедно со најавата открива неколку информации врзани за него.

vw-space-up-koncept-1-2011-1

Првичната информација дека Up! ќе се појави на 22 август останува да виси во воздух, или барем така се чини, бидејќи VW токму на денешен ден ги објавува првите официјални детали и ја најавува премиерата.

Иако ликот на Up! кој се смета за идеолошки наследник на Lupo нема значително да се разликува од оној на концептот големи промени се случуваат по ламарината. Имено техниката ќе биде сосема поинаква.

VW го поставува серискиот Up! на новата модулaрна платформа MQB – Modularen Querbaukasten каде за разлика од концептот механичките компоненти се поставени на класичен начин.

Имено моторот е поставен напред, а погонот е на предни тркала со што се ослободува многу простор во кабината и во багажникот. Под хауба ќе работат голем број на мотори бензински и дизели со три и со четири цилиндри.

Сите ќе имаат директно вшприцување на горивото и турбо натполнење. Подоцна се очекува и електрична верзија. Прво ќе се појави изведбата со три врати, а подоцна и просторна варијанта Space Up! прикажана на фотографијата.

За сега толку во одборојување на деновите до премиерата очекуваме нови детали за малечкото на VW.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat