Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Несакајќи се појави Octavia RS - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Несакајќи се појави Octavia RS
14.12.2012

Само неколку дена откако Skoda официјално ја претстави новата генерација на Octavia се појави и жешката изведба RS сосем случајно на онлајн конфигураторот на словенската страница на марката.

skoda-octavia-rs-slika-1-2012-1

Грешката е одстранета во рок од неколку часа благодарение на брзата реакција на раководството, но и тие неколку часа беа доволни за фотографиите да бидат снимени и објавени низ цел свет.

Имено Octavia RS се појавила на конфигураторот во делот за Fabia доволно за светот да го дознае конечниот лик на жешкот седан којшто на пазарот треба да се појави кон средина на 2014 година.

Освен сликите други информации за Octavia RS нема. Се претпоставува дека ќе го носи моторот од новиот Golf GTI кој од 2.0 литри испорачува 220 КС, а во спортскиот пакет Performance Package моќноста би била подигната на 230 КС.

Така новата Octavia RS која е полесна ќе стане најмоќниот и најбрзиот сериски модел во историјата на Skoda. Колку за споредба актуелната Octavia RS со 200 КС лови 100 km/h за 7,2 секунди и вози со 240 km/h.

Иако сликите се со лош квалитет сепак може да се распознаат деталите како спојлер, двоен издув и интегриран дифузор, масивни сопирачки дискови напред со црвени клешти и преден браник со огромни отвори за довод на воздух

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat