Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Nissan го прикажа Note - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Nissan го прикажа Note
18.07.2012

Новата генерација на популарниот мал моноволумен на Nissan, Note е на прагот. Автомобилот има модерен дизајн кој го следи дизајнерскиот јазик на марката и на пазарот се очекува наскоро.

nissan-note-1-2012-1

Nissan ги објавува и првите официјални фотографии од втората генерација на Note, а со нив и низа детали. Според информацијата која доаѓа од седиштето на компанијата Note веќе може да се порача, но само во Јапонија.

Точниот датум на стартот на продажбите не се открива, но затоа се знае дека изведбата за во Европа ќе биде прикажана дури следната година со дизајн којшто ќе се разликува од прикажаниот на фотографиите.

Во Јапонија Nissan го нуди Note со 1.2 литарски бензинец со три цилиндри во атмосферска и во изведба со турбо натполнење. Моќноста не се отркива, а моторот ќе биде спарен со нова генерација на менувач со континуиран преносен однос CVT со систем Start&Stop.

Според наводите на нинженерите на Nissan, новиот Note ќе биде најекономичниот модел на пазарот во својот сегмент. Воедно ќе биде и најопремениот. Податоците за сега се скромни, а од Nissan ветуваат повеќе детали наскоро.

Како и да е Nissan го лансираше новиот глобален хечбек кој во следните неколку години треба да го освои светот.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat