Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Nissan готви своја верзија на Duster - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Nissan готви своја верзија на Duster
13.02.2013

После успехот на Duster кој преку ноќ се претвори во еден од најпродаваните модели на Dacia, но и на алијансата Renault-Nissan каде припаѓа романската марка Nissan спрема изненадување.

nissan-duster-crtez-1-2013-1

Имено јапонскиот производител се подготвува на пазарот да испрати евтин спортски теренец којшто според објавените скици би требало да биде дизајнерски микс од Dacia Duster и Nissan Patrol.

Сличноста со Duster повеќе ја открива задникот кој има идентично задно стакло и испапчувања на каросеријата, во кои кај Duster се вметнати задните светла, кои пак, кај новаков од Nissan се продолжени со уште еден пар сместен во вратата.

Првите скици се објавени на Facebook страницата на Nissan и се преклопуваат со размислувањата на раководството на компанијата за нов теренец поставен на платформата В0 која го носи Duster.

Романскиот теренец на некои пазари се продава под беџот на Dacia, а на некои под беџот на Renault. Размислувањето е зошто не би се продавал и под беџот на Nissan.

Кабината, барем колку што може да се наѕре низ задното стакло, има нова арматура. И толку. За сега нема други информации. Има гласини дека кога ќе пристигне на пазарот јапонскиот Duster би чинел од околу 12.000 евра.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat