Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Nissan Juke Nismo пакува 215 КС - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Nissan Juke Nismo пакува 215 КС
27.09.2012

Nissan одлучи на купувачите да им понуди жешка верзија на вoнземскиот Juke која ја подготвуваат специјалистите од спортскиот оддел и официјалниот тјунер на марката прославениот Nismo.

nissan-juke-nismo-1-2012-1

Nissan Juke Nismo премиерно ќе биде претставен во Париз и под хауба ќе пакува 215 КС извлечени од 1.6 литарскиот турбо бензинец со директно вшприцување на горивото.

Лутиот Јуке ќе биде првиот во гамата жешки модели на Nissan и покрај повеќе коњски сили ќе носи и модификувано подвозје и управување, а ќе се нуди и со погон напред и со погон на четири тркала.

Измени има и во поглед на аеродинамиката со поставување на спојлери и голем дифузор одзади. Предниот браник е погресивен, а поставени се и дополнителни елементи на арките на тркалата и на праговите.

Ќе стои на леснометални бандажи од 19 инчи, ќе го носи беџот на Nissmo и светла со LED технологија. Внатре возачот и совозачот седат во спортски седишта, а воланот, рачката од менувачот и рачната сопирачка добиваат кожа.

Повеќе детали се очекуваат по премиерата.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat