Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Nissan Note осамна во Женева - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Nissan Note осамна во Женева
06.03.2013

Точно една година откако беше претставен концептот Invitation како иден модел на Nissan во компактната класа, на сцената се појавува неговата сериска изведба со познатото име на марката, Note.

nissan-note-1-2013-1

Nissan Note добива преквалификација и повеќе не е миниван туку хечбек и има за цел да привлече нови клиенти кои ќе знаат да ја ценат просторната внатрешност, високата седечка положба од претходникот, комбинирани со динамичен и попривлечен дизајн.

Подеталните информации околу димензиите и перформансите на новиот Note, од Nissan сеуште не ги откриваат, но затоа се наведени моторите. Под хауба ќе работи новиот 1.2 литрец со три цилиндри и турбо натполнење.

Моторот ќе остварува 98 и 124 КС и во просек ќе троши 4,3 l/100 km. Неговата атмосферска изведба ќе испорачува 80 и 100 КС и во просек ќе троши 4,7 l/100 km. Како дополна доаѓа дизелот 1.5 со 90 КС и просечна потрошувачка од 3,6 l100 km.

Од Nissan не наведуваат ниту кога новиот Note ќе се појави на пазарот, но според гласините кои кружат најверојатно би пристигнал на пазарот во Европа кон крајот на годината.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat