Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Nissan со нов ван во Европа - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Nissan со нов ван во Европа
21.10.2011

Nissan одлучи во Европа да ја донесе патничката верзија на успешниот товарен ван NV200 која го носи името Evalia, нуди седум места за седење и ќе профитира од докажаната издржлива техника.

nissan-nv200-evalia-1-2011-1

Evalia е комплетно патничка верзија на NV200 кој покрај во товарна верзија се нуди и како комбинација од патничка и товарна изведба. NV200 Evalia како што гласи полното име по димензии е иста како и оригиналот.

Долга е 4.400 mm, широка е 1.695 mm, висока е 1.860 mm и има меѓуоскино растојание од 2.725 mm. Заради правилната форма со рамни вертикални страници Evalia е како салон во движење.

Покрај за патниците има многу простор и за багажот. Багажникот кога третиот ред на седишта е во функција има волумен од 900 литри, а доколку тие се соборени волуменот изнесува 2.900 литри.

На почеток во Evalia Nissan ќе ги вградува познатите мотори добиени од алијансата со Renault. Станува збор за дизелот 1.5 dCi со 110 КС и бензинецот од 1.6 литри исто така со 110 КС.

nissan-nv400-1-2011-1

NV200 Evalia не би требало да се задржи долго на пазарот во Европа бидејќи Nissan на саемот за товарни возила во Хановер го најави модерниот ван NV400 кој треба да пристигне на пазарот во 2013 година.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat