Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Нов Renault за 2.500 евра - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Нов Renault за 2.500 евра
24.11.2011

Од Renault пристигнува информација која вели дека францускиот производител ќе работи на развој на автомобил којшто ќе биде три пати поевтин од во моментот најевтиниот модел на марката.

renault-evtin-model-1-2011-1

Планот е да се произведе ултраевтин автомобил чија вредност нема да надминува 2.500 европски банкноти, а ќе се продава на новорастечките пазари во Азија, Африка и во Јужна Америка.

Некои изведби на овој евтин автомобил ќе се најдат и на европските пазари, но со оглед на пребирливоста на купувачите од Стариот континент, најверојатно ќе станува збор за поопремените верзии.

Очекувањата се дека еден ваков автомобил добро ќе проаѓа на пазарот во време кога куповната моќ е значително ослабена со светската економска криза, а пазарот е гладен за нови автомобили.

Развојот на евтиниот модел на Renault ќе започне на почетокот на следната година, но кога ќе заврши сеуште не се знае. За проектот ќе биде одговорен шефот на одделот за буџет на компанијата Жерар Детрјуб.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat