Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Нов X6 доаѓа од BMW - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Нов X6 доаѓа од BMW
14.10.2013

На основата на новата генерација на X5 доаѓа новото купе за активни луѓе Х6 кое воедно е и основоположник на сегментот. Маскиран новиот Х6 тестира во околина на фабриката во Спартанбург, САД.

bmw-x6-maskiran-1-2013-1

Причината зошто Х6 тестира во сојузната американска држава Јужна Каролина се сокрива во сознанието дека кросоверот ќе се произведува токму во американските погони на BMW.

Гoлеми измени во дизајнот не се очекуваат. BMW X6 ќе го задржи препознатливиот стил надополнет со поостри линии и за нијсна поагресивен настап од претходно. Што се однесува до конструкцијата таа не е многу сменета.

Поточно претставува еволуција на претходникот за што потврдува и меѓуоскиното растојание кое сео 2.933 mm е идентично како актуелниот модел. Секако на репертоар ќе бидат и модификацијата М и хибридна верзија.

Во игра е и моќниот 3.0 литарски шест цилиндричен трубо дизел навиен на 381 КС кој ќе работи во М50d xDrive. Премиерата се очекува наскоро.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat