Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Нова Nissan Altima е на пат - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Нова Nissan Altima е на пат
26.03.2012

Nissan објави неколку тизер фотографии од новата генерација на својот популарен седан Altima којшто светлото на денот треба да го здогледа во текот на месец април на салонот во Њујорк.

nissan-altima-tizer-1-2012-1

Прокажаните фотографии даваат неколку погледи на новиот автомобил, па така, откриен е дел од предницата, дел од задникот и може да се насети страничната линија од приказот во профил и како ќе личи гледано одозгора.

Nissan освен фотографиите сеуште не открива детали за Altima. Се претпоставува дека под хауба ќе се вградува широка лепеза на мотори, а во програма ќе влезе и хибридна верзија чиј електромотор ќе добива енергија од литиум-јонски батерии.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat