Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Новата Е Класа пристигна во Македонија - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Новата Е Класа пристигна во Македонија
21.05.2013

Најдинамичната Е Класа до сега, која вози полусамостојано, полна технологија и иновации за помалку од еден месец откако се симна од производната лента пристигна во салонот на Мак Аутостар.

mercedes-e-klasa-mkd-1-2013-1

За неа пишувавме во неколку наврати, а посебно внимание привлече ултимативниот E63 AMG. Како и да е од идејата само малку да се обнови моделот инженерите на крај завршија со големи и суштински промени.

Тие пред се забележливи кај технолошкиот напредок оквирен со дури 11 нови и усовршени системи кои ја красат и новата S Класа, а сето тоа е поддржано од новиот надворешен лик кој оди во насока на новиот дизајнерски стил на Mercedes.

Новата Е Класа се нуди во дури 17 моторни и моделски изведби каде влегуваат и верзиите со погон на четири тркала 4Matic и хибридниот Е300 Hybrid. Сите тие детално се опишани на интернет страница посебно скроена за новата E Класа од која дели само еден клик.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat