Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Новата Honda Civic е најтивка - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Новата Honda Civic е најтивка
29.08.2011

Наскоро пристигнува новата генерација на Honda Civic чија премиера е закажана за претстојниот салон на автомобили во Франкфурт, а во предвечерје на настанот Honda објавува неколку нови детали за неа.

honda-civic-spy-1-2011-1

Според информацијата која доаѓа од Honda најзначајно кај новата генерација на Civic е тимот на конструктори и инженери кои работеле на нејзиниот развој, а доаѓаат директно од светот на Формула 1 каде конструирале болиди.

Новиот Civic ќе биде исклучително тивок и квалитетен автомобил со одлични динамички карактеристики каков што до сега не е напреване во оваа класа. Најважниот елемент е одличната аеродинамика.

Имено инженерите кои работеле на проектите во Формула 1 биле задолжени да ја скројат шасијата и аеродинамиката на Civic и успеале да постигнат неверојатна комбинација од низок отпор на воздух и одлична стабилност при високи брзини.

Долгите часови минати во воздушен тунел условиле значително да се намали шумот од струењето на воздух со новодизајнираната линија на кровот и аголот на премин на предното стакло во кровот.

Шефот на развојниот тим на Civic, Казуо Сунаоши истакнува дека кај новата генерација на Civic нивото на вибрации и шум е пониско од нивото на шум на најголемите конкуренти во сегментот.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat