Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Новата С Класа e како смалена S Класа - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Новата С Класа e како смалена S Класа
12.06.2013

Направена е првата шпијунска фотографија од новата генерација на Mercedes С Класа која според прикажаното прилично ќе наликува на новиот знаменосец на марката W222 познат како S Класа.

mercedes-c-klasa-ulovena-1-2013-1

Се чини дека единствената разлика меѓу новата С Класа и S Класа е димензијата, инаку гледано од страна малечкото делува како копија на својот постар брат, посебно во делот на задното светло и оквирите на вратите.

Дури и ретровизорите се како фотокопирани и заедно со хромираните рамки на стаклата допринесуваат за пораскошен настап на најмалиот Mercedes со погон на задна оска.

Секако се очекува разликите да бидат направени во пределот на предната маска и светла кои ќе бидат главен знак за распознавање. Новата С Класа на пазарот треба да пристигне во текот на следната година.

Најверојатно премиерата ќе се случи на салонот во Детроит во јануари 2014 кога светот ќе го види седанот. Подоцна на свет ќе дојдат комби, купе и кабриолет и секако моќниците од ергелата на AMG.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat