Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Новата С Класа ќе има само турбо мотори - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Новата С Класа ќе има само турбо мотори
30.08.2012

Ерата на турбо моторите полека ги фрла во заборав атмосферските мотори од оваа состојба неможе да побегне ниту Mercedes кој во следната генерација на С Класа ќе вградува само турбо мотори.

mercedes-c-klasa-maskirana-1-2012-1

Новата С Класа се простува од атмосферските бензинци. Под хауба ќе работи турбото од 1.8 литри кое ќе испорачува моќност во дијапазон од 156 до 204 КС, а се готви и нов турбо бензинец кој од употреба ќе го исфрли актуелниот 3.5 V6.

Дизелската понуда ќе ја сочинуваат познатите 2.2 и 3.0 литарски турбо дизели, а се работи и на хибриден погон. Целото внимание е насочено кон заштеда на гориво и зачувување на животната средина.

Штедливоста на моторите покрај од напредната техника ќе доаѓа и од лесната конструкција каде главна ролја ќе игра новата алуминиумска платформа на која што ќе биде поставена новата С Класа.

Секако кога е во прашање Mercedes неможе да се избегне фабричкиот тјунер AMG кој во новиот С63 AMG ќе смести модернизирана верзија на 5.5 литарскиот V8 со турбо натполнење кој ќе испорачува околу 450 КС.

Коњските сили во новата жешка С Класа се помалку, но недостатокот од коњи ќе се компензира со значително помалата тежина.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat