Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Нови фотографии од Volvo V40 - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Нови фотографии од Volvo V40
28.02.2012

Неполна седмица откако Volvo ги објави првите официјални фотографии за V40 се појавува цела серија на нови фотоси кои наводно се протечни и откриваат дел од кабината на компактниот модел.

volvo-v40-novi-fotosi-1-2012-1

Новите фотографии откриваат модерна и стилски издржана кабина која ги задржува традиционалните елементи на Volvo прикажани преку современ дизајнерски јазик.

Дизајнерите успеале да вметнат високотехнолошки елементи во класичен кокпит како што е панелот со инструменти каде доминира бројачот на вртежи, а во него со дигитални бројки се прикажува брзината. Тука е и внатрешниот ретровизор без рамка чија површина може да послужи и како екран.

Екрани од течни кристали се искористени и за останатите инструменти кои даваат важни податоци за автомобилот и за патувањето. Голем таков екран осетлив на допир е поставен и во центарот на арматурата и преку него се управува со мултимедијалниот информациски систем.

V40 е првиот традиционален хечбек на Volvo којшто на пазарот ќе го замени остарениот седан S40 и неговата комби изведба V50. За моторите веќе говоревме, но тие сеуште официјално не се потврдени од Volvo.

Швеѓаните за сега ги сокриваат техничките податоци бидејќи љубомoрно ги чуваат за премиерата во Женева.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat