Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Нови информации за Giulia - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Нови информации за Giulia
13.08.2012

Неколку седмици откако се појави првата скица од новата Alfa Romeo Giulia пристигнуваат нови скици и информации од италијанските медиуми каде стои дека моделот ќе има погон на задни тркала.

alfa-romeo-giulia-kombi-skici-1-2012-1

Информациите ги публикуваат изданијата La Republica и Autoedizione велејќи дека Giulia ќе биде поставена на модификувана модуларна платформа на Giulietta, но во основната верзија нема да има погон напред туку погон назад.

Изведбата со погон на четири тркала ќе се нуди дополнително по желба на купувачот. Основниот мотор на почеток ќе биде турбо бензинецот 1750 TBi со 180 КС и помоќната изведба со 235 КС.

Дизајнот ќе биде сличен на претставените скици кои доаѓаат од извор близок на студиото на групацијата Fiat, Centro Style, барем така велат Италијаните. На скиците е претставена комби варијанта која несомнено делува луто.

Напред ќе го носи карактеристичниот штит на Alfa Romeo, а линиите треба да се повторат и кај седанот. Дизајнерите се надеваат дека вака нацртаната Giulia ќе му се допаден на шефот Серџо Маркионе.

Всушност неговото негодување од првичниот дизајн е причината зошто Giulia место во 2014 ќе биде претставена дури во 2015 година.

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat