Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Нови информации за новиот Civic - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Нови информации за новиот Civic
04.08.2010

Веќе пишувавме за новата генерација на Civic откако ловците на автомобили за првпат успеаја да го уловат прототипот за време на тестирање во близина на развојниот центар на Honda во Германија.

honda-civic-2010-1

Сега прототипот на Civic е повторно на тапет со нови шпијунски фотографии уловени за време на тестирањето кое опфатило споредба со најпродаваниот автомобил во компактната класа Volkswagen Golf.

Најновата информација која се врзува со следната девета по ред генерација на Civic ја дава претседателот на компанијата Таканобу Ито кој истакнува дека новајлијата ќе биде значително полесен и поекономичен од актуелниот модел.

Според него градбата на новиот Civic е во склад со новата стратегија на Honda која се свртува кон создавање на исклучително практични и економични модели кои во себе сепак ќе ја носат познатата спортска нота.

За таа цел во Honda ќе се откажат од сите мотори V8 во својата програма и од платформите со погон на задни тркала. Понатаму Ито истакнува дека ќе бидат редизајнирани сите модели на Honda, а модернизацијата ќе донесе нови мотори.

Точниот датум на појавувањето на новиот Civic на пазарот Таканобу Ито сеуште не сака да го сподели со јавноста. Тој истакна дека ниту во комапанијата не знаат точно кога автомобилот ќе биде подготвен за премиера.

Наводно развојните тимови работат напорно и прават се што е во нивна моќ за да го забрзаат процесот, но најважното не е што побрзо пласирање на пазарот туку создавање на доверлив автомобил кој нема да боледува од детски болести е идејата на Ито.

Таканобу Ито очекува дека Civic ќе биде подготвен да се појави на пазарот некаде кон средина на 2011.

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat