Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Новиот 911 е многу побрз од претходникот - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Новиот 911 е многу побрз од претходникот
26.09.2011

Од Porsche пристигнува информација во која стои дека новата генерација на 911 на Нирбургринг остварила време од 7 минути и 40 секунди и го победила својот претходник за добри 13 секунди.

porche-911-carrera-1-2011-2

Тимот на Porsche кој е задолжен за тестирање на чело со шефот на производство, Аугуст Ахтлајнер успеал со новата генерација на 911 Carrera S да оствари време кое до сега беше загарантирано за тркачот 911 GT3 од претходната генерација.

Според Ахтлајнер не се направени никакви посебни доработки на новиот модел за да се достигне забележаниот резултат. Имено станува збор за сериска изведба опремена со опционална спортска суспензија.

Тука се и менувачот на Porsche со две спојки PDK и седум степени на пренос и новиот систем на Porsche за динамичка контрола над шасијата, или, Porsche Dynamic Chasis Control.

Porsche 911 Carrera S, тип 991, одзади пакува 3.8 литарски со 400 КС и е помоќен од својот претходник за 15 КС, но очигледно, пониската тежина, понапредната аеродинамика и техника значително ги подобриле перформансите.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat