Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Новиот C-Max се пушти по лентите во Зарлуис
27.03.2007
fordcmaxfВо понеделникот, на 26. март, започна сериското производство на новата верзија на Ford C-Max во Зарлуис. Годинава ќе се произведат 129.000 примероци во погоните во чија модернизација беа вложени 17 милиони евра.

Од 1920 возила што дневно ќе се произведуваат во три смени, 1300 се модели на Focus со три и пет врати и комби, а 620 C-Max. Со надворешноста новиот C-Max повеќе личи на Mondeo, S-Max и Galaxy. Внатрешноста е променета, збогатен е списокот со дополнителна опрема: сега има панорамски стаклен покрив, прекинувачите и инструментите светат во црвена боја. Покрај трите бензинци и трите турбодизели што покриваат спектар од 90 до 145 КС, на избор стојат еколошка варијанта со погон на земјен гас и верзија со погон Flexifuel, што може да вози со биоетанол (Е85).

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat