Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Новиот Clio доаѓа в година - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Новиот Clio доаѓа в година
16.09.2011

Од Renault пристигнува официјална информација дека новата генерација на Clio ќе пристигне следната година и премиерно ќе биде претставена на салонот во Париз кој ќе се одржува на есен.

renault-clio-gordini-1-2011-1

Renault за новото Clio ветува и нов дизајн полн емоции, повисок квалитет на материјалите во внатрешноста, арматура која е свртена кон возачот за поголемо возачко доживување и високи нивоа на опременост.

Интересно новата генерација на Clio ќе се прави само како модел со пет врати. Но, што ќе се случи со жешкиот Clio RS дали и тој ќе биде со пет врати, или пак, ќе се понуди како некое купе сеуште не се знае.

За него од Renault кажуваат дека ќе носи турбо бензинец место атмосферски како актуелниот модел. Clio во голем дел од дизајнот ќе наликува на концептот DeZir и ќе личи далеку поагресивно и поспортски од актуелниот модел.

Идејата на Renault е со квалитетот на материјалите и изработката да влезе во класата на премиум автомобили и како главен конкурент го гледа Citroen DS3. Покрај класичната верзија Clio ќе се нуди и како електромобил.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat