Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Новиот Focus RS ќе има 350 КС - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Новиот Focus RS ќе има 350 КС
15.10.2012

Не е тајна дека развојните инженери на Ford работат напорно на остварување на новата генерација на беснотилакот Focus RS за кого веќе се знаат низа на детали меѓу кои и максималната моќност.

ford-focus-rs-nov-slika-1-2012-1

Под хауба ќе работи мотор од семејството EcoBoost. Зафатнината мери 2.3 литри распоредени низ четири цилиндри. Потпомогнат со турбо натполнење моторот кон предните тркала ќе турка 350 КС.

Во Ford размислуваат и за погон на четири тркала. Но за оваа комбинација сеуште не е одлучено бидејќи во случајот погонот на четири тркала би требало да се развива од нула што би чинело многу, а не се знае дали е економски оправдано.

Контролата на преносот на големата снага врз подлогата ќе оди преку активен диференцијал управуван од електроника и преку подобрена верзија на посебно изведената суспензија на предните тркала RevoKnuckle конструирана за актуелниот модел.

Секако бесниот Focus според неофицијалната фотографија ќе има и соодветна визуелна потпора. Ford ќе го произведува новиот Focus RS во ограничена серија и ќе се појави на пазарот во 2014 година само во изведба со 5 врати.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat