Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Новиот кросовер на Hyundai е спремен - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Новиот кросовер на Hyundai е спремен
30.09.2013

Нема сомневање дека бурата што ја предизвика Nissan со неговиот Juke ги зафати и останатите производители на автомобили. Најновата вест за иден компактен кросовер доаѓа од Hyundai.

hyundai-curb-koncept-1-2013-1

Се чини дека проектот за одамна најавуваниот ix25 конечно ќе резултира во сериски производ чиј дизајнерски стил многу ќе наликува на концептот Curb претставен на почетокот на 2011 година.

Во поглед на техниката Hyundai нема потреба да измислува топла вода. Ја зема на заем платформата на Kia Soul и под хауба сместува два бензински мотори од 1.4 и од 1.6 литри.

Дали погонот ќе биде само напред или на сите четири тркала сеуште не се знае, но затоа се знае дека во понуда ќе бидат и рачен и автоматски менувач. Интересно е што ix25 нема да го добие цел свет.

Моделот ќе се произведува за потребите на кинескиот пазар во погоните на кинескиот партнер на Hyundai, Beijing, поточно вo заедничката компанија Beijing-Hyundai.

Продажбите би стартувале некаде во првата половина на следната година по цена од 15.400 долари.

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat