Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Новиот Leon со ново лого - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Новиот Leon со ново лого
05.10.2012

На салонот во Париз, Seat на светот му ја претстави новата генерација на својот популарен компaкт Leon, а со него и новото лого кое низ годините напредува заедно со напредокот на марката.

seat-leon-1-2012-2

Иако раководството на Seat одлучи да го прикаже новиот Leon кон средината на летото објавувајќи ги најважните детали за него, сепак, изложбениот простор на салонот во Париз беше местото каде блесна во полно светло.

Заедно со него блесна и логото кое претставува нов визуелен елемент за марката. Еволуцијата на логото ја симболизира трансформацијата на компанијата, рамнотежата меѓу нејзината рационална и емотивна компонента.

Определен од симетричните линии кои се во постојана напнатост, хромираниот симбол е прецизно обликуван со што се потенцира посветеноста на Seat кон технологијата, прецизноста во изработката и напредниот инженеринг, додека црвената боја ја нагласува врелата крв на шпанската душа.

Таа стои зад 60 години вистински емоции во дизајнот и градбата на автомобилите, почнувајќи од 13-ти ноември 1953 година до ден денешен. Првиот модел Seat 1400 беше елегантен и просторен автомобил популарен кај повисоката класа.

Оттогаш Seat создава искуство во возењето кое буди емоции кај секоја генерација од каде произлезе и Ibiza, икона на марката и прв самостоен модел на шпанскиот производител од кого почна модерната ера.

Денес Seat може да се пофали со годишна продукција од 350.000 примероци произведени минатата 2011 година, пласман во 75 држави ширум светот и обрт на капиталот од преку 5 милијарди евра.

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat