Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Новиот Logan како комби и пикап - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Новиот Logan како комби и пикап
20.11.2012

Иако се веруваше дека со појавувањето на Lodgy и Dokker во гамата на Dacia ќе исчезнат комбито и пикапот од Logan тоа нема да се случи уверува Константин Строе, потпретседателот на марката.

dacia-logan-pickup-crtez-1-2012-1

Строе ги најави комбито и пикапот на Logan за време на церемонијата која беше организирана во чест на стартот на продажбите на новиот Logan, Sandero и Sandero Stepway на пазарот во Романија.

„Офанзивата од нови модели не е завршена. Logan, Sandero и Sandero Stepway нема да останат сами. Комби и пикап пристигнуваат в година, изјави Константин Строе при најавувањето на новите модели.

Комбито и пикапот како и до сега ќе бидат поставени на основата на Logan II, a не како што се веруваше на основата на Duster. Под хауба ќе работат бензинецот од 1.2 литри и 75 КС и турбото Enegry TCe од 0.9 литри и 90 КС познати од новото Clio.

Од дизелите тука е 1.5 dCi со 75 и 90 КС. Останатите податоци не се откриваат. Романските медиуми наведуваат дека комбито нема да има 7 места за седење за да не го загрози новиот Lodgy, но дека заедно со пикапот ќе имаат поголемо меѓуоскино растојание од обичниот Logan.

Прикажаните фотографии не се официјални и се дело на познатиот автомобилски манипулатор The Оphilus Chin. Но, со оглед на неговите визии до сега голема е веројатноста дека сериските верзии на комбито и пикапот ќе личат на приказите.


 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat