Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Новиот Outlander премиерно во Македонија - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Новиот Outlander премиерно во Македонија
16.10.2012

Пристигнува долго очекуваната трета генерација на Mitsubishi Outlander, модел којшто пред единаесет години го измисли концептот на кросовер кој денес станува се попопуларен меѓу купувачите.

mitsubishi-outlander-vozi-1-2012-1

Преку новиот Outlander, за кого пишувавме во повеќе наврати, Mitsubishi ја најавува и новата генерација на глобални модели кои доаѓаат во периодот што следи. Воедно со Outlander се најавува и новиот дизајнерски јазик на марката украсен со препознатливото лого.

Mitsubishi не сокрива дека Outlander е инженерски скроен автомобил со чисти линии и детали кои откиваат дека под модерно обликуваното тело се сокрива висока технологија кој има за цел да ја зачува животната средина, да вози безбедно, комфорно и да биде практична.

Во должина од 4.655 mm, ширина 1.800 mm, висина 1.680 mm и меѓуоскино растојание од 2.670 mm, Outlander верен на традицијата, сеуште превезува 7 патници и има практично изведена кабина опточена со квалитетни материјали.

Во понудата кај нас која почнува од 28.980 евра за ниво на опременост Intense влегува дизелот 2.2 DI-D кој го носи епитетот Clean Diesel и ослободува 150 КС при ниски 3.500 врт/мин и вртежен момент од 380 Nm меѓу 1.750 и 2.500 врт/мин.

Интересно новиот Outlander е поевтин за 1.000 евра од претходникот со истото ниво на опременост. Ова важи и за моделот Intense+ кој чини 31.980 евра и кому буквално ништо не му недостасува од опремата вклучувајќи го и премиум аудиото Rockford Fosgate.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat