Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Новиот RS3: моќен како бик, брз како стрела - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Новиот RS3: моќен како бик, брз како стрела
08.10.2013

Иако во моментот BMW и Mercedes ги имаат најдобрите грла од ергелта на жешки компакти нивното ликување нема да трае долго бидејќи на пат доаѓа новиот RS3 опремен со биковски моќен мотор.

audi-rs3-spy-1-2013-1

Тој во сенка треба да ги фрли M135i и A45 AMG со помош на 2.5 литарскиот турбо бензинец со пет цилиндри и турбо натполнење. И да биде многу помоќен од братот близнак S3 кој од 2.0 литри истискува 300 КС.

Неколкуте прототипи на RS3 на големо тестираат. Инженерскиoт тим кој работи во спортскиот оддел на Audi, Quattro GmbH, има богато искуство во создавање на лутици од обичните модели и кога е во прашање RS3 ништо не препушта на случајот.

Се очекува моќниот бензинец да биде навиен на 360 КС што одговара на моќноста на TT RS Plus. Само така RS3 ќе може да им се спротивстави на M135i со 320 КС и на А45 AMG со 360 КС.

Други детали за лутата „тројка” на Audi отсуствуваат. Се знае само дека на пазар пристигнува в година во каросерија за 3 и со 5 врати, дека ќе има агресивен аеродинамичен кит.

Потпирањето ќе биде спортско, сопирачките имаат брановидни дискови, а во кабината спортско уредување.

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat