Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Официјален фотос од освеженото Twingo - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Официјален фотос од освеженото Twingo
29.07.2011

Веднаш откако беа објавени шпијунските фотографии направени од учесник на фотосесијата на која се снимаат рекламните материјали за новото Twingo, Renault побрза да објави официјална фотографија.

renault-twingo-oficijalno-1-2011-1

На неа не се гледа ништо повеќе отколку на уловените фотографии, но сепак квалитетот е значително поголем за да можат да се откриваат дизајнерските детали на предниот дел.

Renault наведува дека новиот Twingo е првиот сериски модел кој што го носи новиот дизајнерски печат на Renault. До сега тоа им беше препуштено на концептните возила.

Дизајнерите се посебно горди на предниот дел, односно на светлата кои се поделени во две групи кои се модерна интерпретација на светлата што го красеа оригиналниот модел, поточно првата генерација.

Стилски е изведен и новиот беџ на марката кој сега е развлечен вертикално и заради својата големина впечатливо паѓа во очи. Дизајнерите не сакаат ништо да говорат за задникот.

Но, без оглед на молкот во официјалното соопштение на Renault, јавноста успеа да го види задникот благодарение на шпијунските фотографии. Renault ја закажува премиерата за салонот во Франкфурт на 13 септември.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat